| Tillgänglighet: | |
|---|---|
| Kvantitet: | |
S30-A
BLYAD
>> Information
pH/ORP/Temperature 3-i-1 vattensensor använder högstabil industriell onlineelektrod, lämplig för ytvatten, grundvatten, kommunalt avlopp, industriellt avloppsvatten och andra applikationer.
Sensorkroppsmaterial kan väljas SS316 eller Titanium.
med en sensor för att leverera 3 parametrar samtidigt testning, för att spara mer tid.

>> Egenskaper
Egenskaper:
Stöd typer av installationsmetoder, lämpliga för många applikationer;
Ny design med dubbel saltbrygga förlänger sensorns livslängd;
Mikrobubbla med platt huvud av elektrod, lätt att rengöra och mer robust;
RS485 kommunikationsgränssnitt, standard Modbus-protokoll, lätt att installera;
>> Parametrar
| Specifikation | Detaljer |
| Storlek | Φ30mm*241,50mm (längd) |
| Vikt | 0,24 kg |
| Huvudmaterial | 316 rostfritt stål + POM |
| O-ring: vitonring+ gummiring | |
| Kabel: PVC | |
| Vattentät hastighet | IP68 |
| Mätområde | pH :0,00–14,00;ORP: -1999–+1999mV |
| Mätnoggrannhet | pH :±0,1;ORP: ±20mV standardlösning |
| Upplösning | pH:0,01;ORP: 0,1mV |
| Datautgång | RS 485, Modbus |
| Driva | DC 12~24V, ström < 30mA |
| Förvaringstemperatur | 0℃~+60℃ |
| Arbetstemperatur | 0~50℃ |
| Tryckområde | ≤0,5Mpa |
| Kalibreringssätt | pH: Tvåpunkts- eller trepunktskalibrering; ORP: enpunktskalibrering |
| Kabellängd | 5m standardkabel, annan längd kan vara valfri; |
| Garantiperiod | 12 månader |