| Ketersediaan: | |
|---|---|
| Kuantiti: | |
S600-PRO
DIPIMPIN
>> Maklumat
S600-Pro ialah instrumen kualiti air berbilang parameter bersepadu yang digunakan untuk memantau kualiti air.
Ia boleh dipasang dengan sehingga 6 probe (sensor tekanan terbina dalam) dan 1 pengelap pusat, boleh mengukur parameter kualiti air seperti di bawah: Kedalaman, Paras Air, Suhu, Kekonduksian, pH, ORP, Kekeruhan, Oksigen Terlarut, Klorofil, Alga Biru-hijau, fDOM, NH4+, NO3-, ion klorida, dan lain-lain.
Dilengkapi dengan bateri alkali, sesuai untuk penggunaan tanpa pemandu di alam liar.
S600-Pro mempunyai reka bentuk pembersihan diri khas, dilengkapi dengan komponen pembersihan diri untuk menghapuskan buih dan menghalang pertumbuhan mikrob, dan boleh dipantau dalam pelbagai persekitaran air termasuk sungai, tasik, lautan, takungan, air industri dan air bawah tanah.



>> Ciri-ciri
Kebolehpercayaan yang baik, boleh beroperasi dalam persekitaran tanpa pengawasan selama berbulan-bulan tanpa penyelenggaraan;
Penderia adalah penderia digital yang ditentukur, boleh ditangani secara automatik, dikenal pasti dan disambungkan, operasi adalah mudah;
Filem salutan pembersihan diri dan reka bentuk struktur pengelap , memastikan tingkap pengukuran bersih, mencegah pertumbuhan mikrob, mengurangkan kekerapan penyelenggaraan;
Bahan aloi titanium , dengan kekerasan yang lebih tinggi, berat yang lebih ringan dan lebih banyak rintangan kakisan;
Tiada kabel diperlukan , menyokong komunikasi tanpa wayar pada pelbagai terminal seperti PC dan Pad, merealisasikan tontonan data masa nyata oleh perisian;
Penentukuran sendiri , parameter penentukuran disimpan dalam sensor, setiap probe mempunyai penyambung kalis air, mudah dipasang dan diganti;
Hos dilengkapi dengan cip memori berkapasiti besar yang menyokong penyimpanan data pengukuran;
Pengenalan automatik, setiap siasatan adalah sensor digital, mudah untuk penggantian;
Reka bentuk bateri sel D yang boleh diganti, terutamanya untuk kerja lapangan lebih mudah
>> Permohonan
Perumahan penderia air S600-Pro diperbuat daripada keluli tahan karat 316, dan semua penderia dibuat oleh aloi Titanium yang mempunyai rintangan kakisan yang lebih tinggi. Berikut ialah beberapa aplikasi khusus:
1. Air permukaan, tasik, takungan, sungai, sungai
2. Air bawah tanah, air perigi
3. Air laut, muara
4. Air industri, air Perbandaran,
5. Loji air, rawatan air
6. Air minuman
>> Parameter
| Spesifikasi | Butiran |
| Saiz | Φ75mm*743mm (panjang) |
| Berat badan | 3.5KG |
| Bahan Utama | Aloi POM+Titanium |
| O ring: cincin viton + cincin getah | |
| Kabel: PVC | |
| Kadar Kalis Air | IP68 |
| Mengukur parameter | Standard: Kedalaman, Paras Air, Suhu, Kekonduksian, pH/ORP, Kekeruhan, Oksigen Terlarut |
| Pilihan: Klorofil, Alga Biru-hijau, fDOM, NH4+, NO3-, ion klorida (CL-), COD dan lain-lain. |
|
| Output Data | RS 485. Modbus; Bluetooth |
| Storan Dalaman | 8M |
| kuasa | DC 12V |
| Suhu Penyimpanan | -20~+60℃(pH/suhu penyimpanan ORP 0~60℃) |
| Suhu Bekerja | 0~50 ℃ |
| Julat Tekanan | Probe Sensor ≤0.6Mpa; Badan Penderia≤2Mpa |
| Panjang Kabel | Kabel standard 10m, panjang lain boleh menjadi pilihan; |
| Tempoh Jaminan | Badan Sensor 12 bulan; Siasatan pH/ORP 12 bulan; |
| Penderia ion: 6 bulan; DO penutup membran 6 bulan; |
| Kedalaman | |
| Unit | Psi, bar, kedalaman (m) |
| Prinsip pengukuran | Kaedah sensitif tekanan |
| Julat pengukur | 200m (0~10m, 0~60m untuk pilihan) |
| Mengukur ketepatan | <±0.05 %FS@25℃ |
| Resolusi | 0.01m |
| Masa tindak balas | T90<5s |
| Suhu kerja | -5-50 ℃ |
| Suhu Penyimpanan | -20C~+80℃ |
| Cara penentukuran | penentukuran satu titik |
| Kekonduksian | |
| Prinsip pengukuran | Kaedah empat elektrod |
| Julat pengukur | 0-200mS/cm |
| Mengukur ketepatan | 0-100: nilai bacaan±0.5% |
| 100-200: nilai bacaan±1% | |
| Resolusi | 1μS/cm-100μS/cm (mengikut julat) |
| Pampasan suhu | ya |
| Suhu kerja | 0-50 ℃ |
| Suhu Penyimpanan | -20C~+60℃ |
| Cara penentukuran | penentukuran satu atau dua titik |
| Suhu | |
| Prinsip pengukuran | Kaedah termistor |
| Julat pengukur | 0-50 ℃ |
| Mengukur ketepatan | ±0.2 ℃ |
| Resolusi | 0.1 ℃ |
| Suhu kerja | -5C~+50℃ |
| Suhu Penyimpanan | -20C~+80℃ |
| Cara penentukuran | penentukuran satu titik |
| PH | |
| Prinsip pengukuran | Kaedah elektrod |
| Julat pengukur | 0-14PH |
| Mengukur ketepatan | ±0.1PH |
| Resolusi | 0.01 |
| Pampasan suhu | ya |
| Suhu kerja | 0-50 ℃ |
| Suhu Penyimpanan | 0-60 ℃ |
| Cara penentukuran | penentukuran dua atau tiga titik |
| ORP | |
| Prinsip pengukuran | Kaedah elektrod |
| Julat pengukur | -1999~+1999mV |
| Mengukur ketepatan | ±20mV (penyelesaian standard) |
| Resolusi | ±0.1mV |
| Pampasan suhu | ya |
| Suhu kerja | 0-50 ℃ |
| Suhu Penyimpanan | 0-60 ℃ |
| Cara penentukuran | penentukuran satu titik |
| Kekeruhan | |
| Prinsip pengukuran | Pengukuran cahaya berselerak |
| Julat pengukur | 0.01-4000NTU |
| Mengukur ketepatan | 0-10NTU: ±0.1NTU |
| 10-100NTU: nilai bacaan±2% atau ±0.1NTU yang lebih besar; | |
| 100-4000NTU: nilai bacaan±5% | |
| Resolusi | 0-10NTU: 0.01NTU |
| 10-100NTU: 0.1NTU | |
| 100-4000NTU: 1NTU | |
| Pampasan suhu | ya |
| Suhu kerja | 0-50 ℃ |
| Suhu Penyimpanan | -20C~-60℃ |
| Cara penentukuran | penentukuran satu atau dua titik |
| Oksigen Terlarut | |
| Prinsip pengukuran | Kaedah pendarfluor |
| Julat pengukur | 0-200% ketepuan 0-20mg/L |
| Mengukur ketepatan | 0-100%: <±1% |
| 100-200%: <±1.5% | |
| Resolusi | 0.01mg/L |
| Pampasan suhu | ya |
| Suhu kerja | 0-50 ℃ |
| Suhu Penyimpanan | -20C~+60℃ |
| Cara penentukuran | penentukuran satu atau dua titik |
| Klorofil | |
| Prinsip pengukuran | Kaedah pendarfluor |
| Julat pengukur | 0-400ug/L atau 0~100RFU |
| Kelinearan | R²>0.999 |
| Resolusi | 0.01ug/L |
| Suhu kerja | 0-50 ℃ |
| Suhu Penyimpanan | -20C~+60℃ |
| Cara penentukuran | penentukuran satu atau dua titik |
| Alga Biru-Hijau | |
| Prinsip pengukuran | Kaedah pendarfluor |
| Julat pengukur | 0-100ug/L atau 0~100RFU |
| Kelinearan | R²>0.999 |
| Resolusi | 0.01ug/L |
| Suhu kerja | 0-50 ℃ |
| Suhu Penyimpanan | -20C~+60℃ |
| Cara penentukuran | penentukuran satu atau dua titik |
| FDOM | |
| Unit | ppb ( bersamaan QSE) |
| Prinsip pengukuran | Kaedah pendarfluor |
| Julat pengukur | 0-300 ppb QSE |
| Kelinearan | R²>0.999 |
| Resolusi | 0.01ppb |
| Masa tindak balas | T90<10s |
| Suhu kerja | -5℃-~+50℃ |
| Suhu Penyimpanan | -20℃-~+80℃ |
| Cara penentukuran | penentukuran satu atau dua titik |
| NH4+ | |
| Unit | mg/L |
| Prinsip pengukuran | Elektrod selektif ion |
| Julat pengukur | 0~200mg/L |
| Kelinearan | ±10% atau 0.5mg/L mengambil lebih besar |
| Resolusi | 0.01mg/L |
| Masa tindak balas | T90<60s |
| Suhu kerja | 0-35 ℃ |
| Suhu Penyimpanan | 0~50 ℃ |
| Paras air yang sesuai | <15m |
| Cara penentukuran | penentukuran dua titik |
| NO3- | |
| Unit | mg/L |
| Prinsip pengukuran | Elektrod selektif ion |
| Julat pengukur | 0~200mg/L |
| Kelinearan | ±10% atau 0.5mg/L mengambil lebih besar |
| Resolusi | 0.01mg/L |
| Masa tindak balas | T90<60s |
| Suhu kerja | 0-35 ℃ |
| Suhu Penyimpanan | 0~50 ℃ |
| Paras air yang sesuai | <15m |
| Cara penentukuran | penentukuran dua titik |
| CL- | |
| Unit | mg/L |
| Prinsip pengukuran | Elektrod selektif ion |
| Julat pengukur | 0~200mg/L |
| Kelinearan | ±10% atau 0.5mg/L mengambil lebih besar |
| Resolusi | 0.01mg/L |
| Masa tindak balas | T90<60s |
| Suhu kerja | 0-35 ℃ |
| Suhu Penyimpanan | 0~50 ℃ |
| Paras air yang sesuai | <15m |
| Cara penentukuran | penentukuran dua titik |
| COD | |
| Unit | mg/L |
| Prinsip pengukuran | penyerapan ultraungu |
| Julat pengukur | 0.1~200mg/L ( bersamaan KHP) |
| Ketepatan | ±2% atau 0.5 mg/L mengambil lebih besar (setara KHP) |
| Resolusi | 0.1mg/L (bersamaan KHP) |
| Masa tindak balas | T90<60s |
| Suhu kerja | 0-50 ℃ |
| Suhu Penyimpanan | -20℃~+80℃ |
| Cara penentukuran | penentukuran satu atau dua titik |